wtorek, marca 31, 2015

5 wyzwań na nowy kwartał + KONKURS!

Minął pierwszy kwartał tego roku. Jak mają się Wasze postanowienia noworoczne? ;) Ja tym razem konkretnych nie spisałam i przyznam szczerze, że trochę poprzednie trzy miesiące przebimbałam, jeśli chodzi o kwestie dbania o samą siebie i swoje ciało. Choć z drugiej strony zamknęłam kilka ważnych spraw i spełniałam się na innych polach, zatem bilans na plus. W nadchodzącym czasie, do lata, chcę się jednak skupić na sobie, na kwestiach zdrowotnych i typowo urodowych. Jeśli jesteście ciekawe co planuję, zapraszam do dalszego czytania. Może się do mnie przyłączycie i podziałamy razem? 


1. SZCZOTKOWANIE CIAŁA NA SUCHO

Robiłam już kilka podejść do tej metody. Niestety moja systematyczność woła o pomstę do nieba, ale od dwóch tygodni zawzięłam się i regularnie, codziennie wieczorem szczotkuję ciało za pomocą szczotki z Rossmanna. W planach mam zakup tej z TBS. Widzę pierwsze efekty, ale jeszcze za krótko by dzielić się doświadczeniami.Odeślę Was za to do wpisu Idalii, która opisuje szczotkowanie bardzo dokładnie. Zapoznacie się tam m.in. zaletami oraz techniką metody. Koniecznie zajrzyjcie TUTAJ!

2. OLEJOWANIE PAZNOKCI

Gdy choć na chwilę odpuszczę pielęgnację dłoni, moje paznokcie są w opłakanym stanie. Bardzo opłakanym, Zauważyłam, że najlepiej na ich kondycję wpływa olejowanie. Szybko stają się wtedy twardsze, bardziej elastyczne i mniej podatne na uszkodzenia. No i szybciej także odrastają. Uzbroiłam się więc w różne mieszanki i zaczynam wcierać, bo efekty zadowalają mnie bardziej niż po gotowych odżywkach. Buteleczki mam porozstawiane głównie przy komputerze i przy łóżku. Mam nadzieję, że pomogą mi w wyrobieniu nawyku!

3.ZIELONE KOKTAJLE

Kocham owoce i moglabym je jeść codziennie, ale z warzywami jest już gorzej. Nienawidzę ich na przykład gotowanych w zupie, nie tknę także koperku czy pietruszki. A naprawdę chciałabym spożywać ich więcej! Koktajle wydają mi się być najlepszym rozwiązaniem mojego problemu. Uwielbiam wersję jabłko + kiwi + pietruszka + woda, ale zamierzam eksperymentować. Może podzielicie się swoimi typami? Na blendowanie czeka jeszcze szpinak i jarmuż! 

4. BIEGANIE

Wciąż szukam swojego ulubionego sportu, bo z ćwiczeniami jestem na bakier. Bieganie wydaje mi się najbardziej odpowiednie na ten moment. Na siłownię nie mam czasu chodzić, bo dojazd na najbliższą zajmuje mi około godziny,  Niestety moja kondycja jest tragiczna i początki są cholernie trudne (umieram po stu metrach), ale nie poddam się i spróbuję pokochać tę dyscyplinę. ;) Buty mam, ciuchy dokupię i lecimy. :> Moim marzeniem na dzień dzisiejszy jest 5 kilometrów hehe. ;)

5. ZBADANIE ZNAMION

Punkt ostatni, ale najważniejszy z listy. W życiu nie badałam znamion i pieprzyków, ale ostatnio naczytałam się tyle o czerniaku, że naprawdę zdrowo się przestraszyłam. To jeden z najgroźniejszych nowotworów, z którym wygrywają 4 osoby na 10. Wykryty we wczesnym stadium nie jest inwazyjny, dlatego tuż po Świętach, w przyszłym tygodniu zapisuję na badanie siebie i mam nadzieję, że również najbliższych. To nic nie boli, a może nam uratować życie! Stawka jest wysoka, więc chyba warto? :) Mam nadzieję, że i Wy się przyłączycie, a jeśli nie macie czasu, czy pieniędzy (koszt prywatnego badania to około 100zł), przyjrzyjcie się chociaż dokładnie każdemu swojemu pieprzykowi. Największą uwagę należy zwrócić na te ciemne, praktycznie czarne, z nierównymi granicami, zmieniające swój kształt, rosnące, czy całkiem nowe. Nigdy ich nie lekceważcie i gdy zauważycie coś niepokojącego, zgłoście się chociażby do lekarza pierwszego kontaktu. A Wy jakie macie plany i postanowienia? :)

Przy okazji zapraszam również na mój fanpage, gdzie właśnie ruszył szybki KONKURS. Liczy się refleks! :) Wszelkie szczegóły znajdziecie w tym poście, a pełen regulamin konkursu, z którym zapoznać należy się tuż przed wzięciem udziału w zabawie, możecie znaleźć PONIŻEJ.

EDIT: Na facebooku ruszył właśnie kolejny konkurs, w którym do zgarnięcia jest 5 zestawów kosmetyków marki CD. Koniecznie zapoznajcie się z regulaminem, tuż przed udziałem! Czekam na Wasze zgłoszenia do niedzieli włącznie! :)

Regulamin konkursu
 1. Konkurs

 1. Konkurs, o którym mowa w niniejszym regulaminie (zwany dalej „Konkursem”) jest skierowany do osób fizycznych, będących konsumentami w rozumieniu art. 221 ustawy kodeks cywilny (Dz. U. z 1964 r. Nr 16 poz. 93 z późn. zm.), przebywających na terenie Rzeczpospolitej Polskiej (zwanych dalej „Uczestnikami”).

 1. Organizatorzy Konkursu

 1. Organizatorem Konkursu jest autor bloga Agatabielecka.pl, zwany dalej „Autorem Bloga”. Autor Bloga działa na zlecenie Agencji.
 2. Fundatorem nagród w Konkursie jest firma Lornamead GmbH.
 3. Przed wzięciem udziału w Konkursie każdy Uczestnik powinien zapoznać się z Regulaminem. Udział w Konkursie będzie równoznaczny z zapoznaniem się z treścią niniejszego Regulaminu oraz akceptacją Regulaminu Konkursu.
 4. Regulamin Konkursu jest dostępny na stronie http://www.agatabielecka.pl/

 1. Zasady Konkursu

 1. Konkurs odbywa się na terenie Rzeczpospolitej Polskiej na profilu Agubielecka.pl (AguBlog) na Facebooku (https://www.facebook.com/Agublog?fref=ts). Konkurs skierowany jest do Uczestników, którzy w dniu jego rozpoczęcia ukończyły 18 lat, posiadają pełną zdolność do czynności prawnych oraz zamieszkują na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
 2. Konkurs przeznaczony jest wyłącznie dla fanów profilu AguBlog na Facebooku.
 3. W Konkursie nie mogą brać udziału pracownicy Organizatora, Fundatora oraz osoby współpracujące z tymi podmiotami w sposób stały na innej podstawie niż stosunek pracy, a także członkowie ich najbliższych rodzin, tj. wstępni, zstępni, rodzeństwo, małżonkowie, rodzice małżonków i osoby pozostające z nimi w stosunku przysposobienia.
 4. Zadanie Konkursowe polega na odpowiedzi na pytanie: „Czym dla Ciebie są kosmetyki bliskie naturze?”. Odpowiedź powinna być umieszczona i przesłana w komentarzu do konkursowego postu na profilu bloga AguBlog na Facebooku.
 5. Konkurs będzie trwał od 1 kwietnia 2015 r. do 5 kwietnia 2015r., do godz. 23:59.
 6. Nagrodą w konkursie jest 5 zestawów produktów kosmetycznych firmy Lornamead GmbH.

 1. Rozstrzygnięcie Konkursu i zasady przyznawania nagród

 1. Spośród wszystkich osób biorących udział Autor Bloga wybierze 5 najciekawszych odpowiedzi.
 2. Wyłonienie zwycięzcy przez Autora Bloga nastąpi w terminie do 5 dni po zakończeniu Konkursu, czyli do dnia 10 kwietnia 2015 r.
 3. Uczestnik, którzy wygrał nagrodę zostanie poinformowany przez Autora bloga poprzez umieszczenie informacji na blogu lub na profilu na Facebooku.
 4. Po wyłonieniu laureatów powinni się oni skontaktować z Autorem bloga poprzez adres e-mail: agulekk88@gmail.com, nie później jednak niż w terminie do 12.04.2015 r. Po tym terminie laureat nagrody traci do niej prawo.
 5. Treść wiadomości, o której mowa w ust. 5 powinna zawierać co najmniej: imię i nazwisko, adres pocztowy, pod który powinna zostać wysłana nagroda, nr telefonu komórkowego lub stacjonarnego.
 6. Nie podanie którejkolwiek z informacji wskazanych w punkcie 4.5. skutkuje utratą prawa do otrzymania nagrody.
 7. W przypadku, gdy zdobywcą Nagrody będzie jakakolwiek osoba, która nie spełnia warunków wskazanych w niniejszym Regulaminie, osoba taka traci prawa do nagrody jako osoba nieuprawniona, a w wypadku ujawnienia tego faktu po jej doręczeniu osoba ta będzie zobowiązana do jej zwrotu.
 8. Nagrodami w konkursie jest 5 (pięć) zestawów produktów kosmetycznych należących do firmy Lornamead GmbH o wartości 100 zł brutto każdy.
 9. Organizator oświadcza, że każda z nagród rzeczowych jest zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych na zasadzie art. 21 ust. 1 pkt. 68 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych.
 10. Nagrody w Konkursie nie podlegają wymianie na inne nagrody ani na ekwiwalent pieniężny.
 11. Nagrody zostaną przesłane zwycięzcom za pośrednictwem firmy kurierskiej na adres i dane wskazane w treści wiadomości, o której mowa w punkcie 4.5. Regulaminu, w terminie do 14 dni roboczych od otrzymania danych adresowych zwycięzców.
 12. Podczas wydania nagrody laureat będzie zobowiązany do okazania osobie wydającej nagrodę dokumentu ze zdjęciem potwierdzającym tożsamość zwycięzcy (dowód osobisty, paszport, dokument prawa jazdy).
 13. Otrzymanie nagrody, o której mowa w poprzednim punkcie laureat potwierdzi poprzez podpisanie protokołu odbioru, który będzie miał przy sobie pracownik firmy kurierskiej, bądź inna uprawniona osoba.
 14. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za brak możliwości przekazania nagrody z przyczyn leżących po stronie Uczestnika, a w szczególności w przypadku podania błędnych danych, zmiany danych Uczestnika, o której Organizator nie został poinformowany lub w przypadku niespełnienia przez Uczestnika warunków o których mowa w niniejszym Regulaminie. W takim przypadku nagroda pozostaje własnością Fundatora.

 1. Przetwarzanie danych osobowych i prawa autorskie

 1. Uczestnicy Konkursu wyrażają zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją i przeprowadzeniem Konkursu, a także na opublikowanie swojego imienia i pierwszej litery nazwiska na stronie internetowej o której mowa w punkcie 3.1 powyżej. Dane osobowe Uczestników Konkursu oraz przekazane przez Uczestników Konkursu będą przetwarzane w celach niezbędnych do przeprowadzenia Konkursu i wydania nagrody oraz nie będą przetwarzane do innych celów.
 2. Administratorem danych osobowych przekazanych przez Uczestników Konkursu jest firma „Multi Communications spółka z ograniczoną odpowiedzialnością” sp. k., ul. Cybernetyki 19B, 02-677 Warszawa.
 3. Dane osobowe przetwarzane będą wyłącznie w celach związanych z Konkursem – przyznania i wydania nagrody. Administrator powierza Organizatorowi przetwarzanie danych osobowych podanych przez Uczestników Konkursu w niezbędnym zakresie związanym z przeprowadzeniem Konkursu. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymania nagrody. Uczestnicy mają prawo wglądu w swoje dane, prawo ich poprawiania oraz żądania usunięcia.
 4. Imię i nazwisko Zwycięzcy deklarowane w jego profilu na Facebook.com zostanie zamieszczone na stronie https://www.facebook.com/Agublog?fref=ts, na co Uczestnik wyraża zgodę przystępując do Konkursu. Jeżeli Zwycięzca nie zgadza się na opublikowanie jego danych na ww. stronie powinien wysłać na agulekk88@gmail.com sprzeciw wobec zamieszczenia danych na ww. stronie.
 5. Wysłanie przez Uczestnika zgłoszenia w ramach Konkursu jest jednoznaczne z zaakceptowaniem przez Uczestnika zasad Konkursu opisanych w Regulaminie.

 1. Prawa autorskie i pozostałe warunki prawne

 1. W przypadku gdyby umieszczony na potrzeby Konkursu przez Uczestnika wpis w aplikacji miał charakter utworu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.2006.90.631 z póź. Zm.), to znaczy będzie przejawem działalności twórczej o indywidualnym charakterze, Uczestnik korzystając z aplikacji niezbędnej do skorzystania z Konkursu, biorąc udział w Konkursie udziela Autorowi Bloga niewyłącznej licencji, z prawem do udzielania sublicencji do tego utworu (w tym przypadku życzeń) bez ograniczeń czasowych i terytorialnych, na następujących polach eksploatacji:
  1. w zakresie utrwalania i zwielokrotniania w szczególności poprzez umieszczenie na stronie internetowej o której mowa w punkcie 3.1 powyżej - wytwarzanie wszelkimi technikami, w tym zapisu magnetycznego, światłoczułą, audiowizualną, cyfrową, optyczną, drukarską, komputerową;
  2. w zakresie obrotu egzemplarzami, na których utwór utrwalono - wprowadzanie do obrotu, użyczanie lub najem egzemplarzy;
  3. nadawanie za pomocą wizji lub fonii przewodowej oraz bezprzewodowej przez stacje naziemne, za pośrednictwem satelity (sygnał kodowany i nie kodowany) wraz z prawem do reemisji przez inną organizację radiową lub telewizyjną oraz retransmisji w ramach platform cyfrowych oraz/lub w sieciach kablowych;
  4. eksploatacja za pomocą technologii w tym w przekazach tekstowych (np. SMS, WAP, MMS) i audiowizualnych;
  5. w zakresie rozpowszechniania utworu w sposób inny niż mowa powyżej – publiczne odtwarzanie, publiczne udostępnianie w taki sposób aby każdy mógł mieć do nich dostęp w miejscu i w czasie przez siebie wybranym, w tym w sieciach internet, intranet i innych sieciach teleinformatycznych, multimedialnych i komputerowych;
  6. wykorzystanie w całości, jak i w dowolnych fragmentach, w tym w utworach audiowizualnych, programach telewizyjnych i radiowych oraz w reklamie prasowej, telewizyjnej, radiowej, internetowej itp.

 1. Inne postanowienia

 1. Organizator informuje, że Konkurs nie jest w żadnym zakresie sponsorowany, wspierany, administrowany, ani stowarzyszony z portalem www.facebook.com. Facebook jest znakiem towarowym zastrzeżonym przez Facebook Inc., a Delaware Corporation z siedzibą przy 1601s. California Ave, Palo Alto CA 94 304. Informacje podawane przez Uczestników Konkursu są informacjami podawanymi Organizatorowi, a nie portalowi www.facebook.com. Informacje te będą wykorzystane wyłącznie w celu przeprowadzenia Konkursu przez Organizatora.
 2. Uczestnictwo w Konkursie jest dobrowolne.
 3. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości w czasie trwania Konkursu wynikających z nadużyć ze strony Uczestnika, w tym w szczególności złamania przez Uczestnika zasad Regulaminu Konkursu Organizator ma prawo nieodwołalnie wykluczyć danego Uczestnika z Konkursu informując o tym Uczestnika poprzez wysłanie wiadomości na adres e-mail Uczestnika. Organizator zastrzega sobie prawo powierzenia wykonania poszczególnych czynności organizacyjnych, administracyjnych i innych w ramach realizacji Konkursu, podwykonawcom Organizatora. Powierzenie obowiązków podwykonawcom nie zmienia faktu, iż za prawidłowe wyliczenie i odprowadzenie podatku do właściwego urzędu skarbowego ponosi Organizator Konkursu.
 4. Wszelkie dodatkowe informacje o Konkursie, związane z jego funkcjonowaniem Uczestnik Konkursu może uzyskać wysyłające-mail na adres: agulekk88@gmail.com

  1. Niniejszy Konkurs nie jest grą losową w rozumieniu ustawy z dnia 19. 11. 2009 o grach hazardowych (Dz.U.09.201.1540 z póz. Zm.)facebook instagram bloglovin google

_________________________________________________________________________________________________________________________________________


Regulamin konkursu
1.    Konkurs
1.1. Konkurs, o którym mowa w niniejszym regulaminie (zwany dalej „Konkursem”) jest skierowany do osób fizycznych, będących konsumentami w rozumieniu art. 221 ustawy kodeks cywilny (Dz. U. z 1964 r. Nr 16 poz. 93 z późn. zm.), przebywających na terenie Rzeczpospolitej Polskiej (zwanych dalej „Uczestnikami”).
2.    Organizatorzy Konkursu
2.1. Organizatorem Konkursu jest autor bloga Agatabielecka.pl, zwany dalej „Autorem Bloga”. Autor Bloga działa na zlecenie Agencji.
2.2. Fundatorem nagród w Konkursie jest firma Lornamead GmbH.
2.3. Przed wzięciem udziału w Konkursie każdy Uczestnik powinien zapoznać się z Regulaminem. Udział w Konkursie będzie równoznaczny z zapoznaniem się z treścią niniejszego Regulaminu oraz akceptacją Regulaminu Konkursu.
2.4. Regulamin Konkursu jest dostępny na stronie http://www.agatabielecka.pl/
3.    Zasady Konkursu
3.1. Konkurs odbywa się na terenie Rzeczpospolitej Polskiej na profilu AguBlog na Facebooku (https://www.facebook.com/Agublog?fref=ts). Konkurs skierowany jest do Uczestników, którzy w dniu jego rozpoczęcia ukończyły 18 lat, posiadają pełną zdolność do czynności prawnych oraz zamieszkują na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
3.2. Konkurs przeznaczony jest wyłącznie dla fanów profilu AguBlog na Facebooku.
3.3. W Konkursie nie mogą brać udziału pracownicy Organizatora, Fundatora oraz osoby współpracujące z tymi podmiotami w sposób stały na innej podstawie niż stosunek pracy, a także członkowie ich najbliższych rodzin, tj. wstępni, zstępni, rodzeństwo, małżonkowie, rodzice małżonków i osoby pozostające z nimi w stosunku przysposobienia.
3.4. Zadanie Konkursowe polega na odgadnięciu nazwy marki, której produkt przedstawiony jest na zdjęciu. Odpowiedź powinna być umieszczona i przesłana w komentarzu do konkursowego posta na profilu bloga AguBlog na Facebooku.
3.5. Konkurs odbędzie się dnia 31 marca 2015 r. i będzie trwał od momentu publikacji postu konkursowego do godz. 23:59 dnia opublikowania postu.
3.6. Nagrodą w Konkursie jest 1 zestaw produktów kosmetycznych firmy Lornamead GmbH.
4.    Rozstrzygnięcie Konkursu i zasady przyznawania nagród
4.1. Spośród wszystkich osób biorących udział, zwycięzcą zostanie Uczestnik, który jako pierwszy poprawnie poda w komentarzu pod zdjęciem nazwę marki.
4.2. Wyłonienie zwycięzcy przez Autora Bloga nastąpi nie później niż w ciągu jednego dnia od zakończenia Konkursu.
4.3. Uczestnik, którzy wygrał nagrodę zostanie poinformowany przez Autora bloga poprzez umieszczenie informacji na blogu lub na profilu na Facebooku.
4.4. Po wyłonieniu Zwycięzcy powinien się on skontaktować z Autorem bloga poprzez adres e-mail agulekk88@gmail.com, nie później niż w terminie do 04.04.2015 r. Po tym terminie laureat nagrody traci do niej prawo.
4.5. Treść wiadomości, o której mowa w ust. 5 powinna zawierać co najmniej: imię i nazwisko, adres pocztowy, pod który powinna zostać wysłana nagroda, nr telefonu komórkowego lub stacjonarnego.
4.6. Nie podanie którejkolwiek z informacji wskazanych w punkcie 4.5. skutkuje utratą prawa do otrzymania nagrody.
4.7. W przypadku, gdy zdobywcą Nagrody będzie jakakolwiek osoba, która nie spełnia warunków wskazanych w niniejszym Regulaminie, osoba taka traci prawa do nagrody jako osoba nieuprawniona, a w wypadku ujawnienia tego faktu po jej doręczeniu osoba ta będzie zobowiązana do jej zwrotu.
4.8. Nagrodą w Konkursie jest 1 (jeden) zestaw produktów kosmetycznych należących do firmy Lornamead GmbH o wartości 100 zł brutto.
4.9. Organizator oświadcza, że nagroda rzeczowa jest zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych na zasadzie art. 21 ust. 1 pkt. 68 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych.
4.10.Nagroda w Konkursie nie podlega wymianie na inne nagrody ani na ekwiwalent pieniężny.
4.11.Nagroda zostanie przesłany zwycięzcy za pośrednictwem firmy kurierskiej na adres i dane wskazane w treści wiadomości, o której mowa w punkcie 4.5. Regulaminu, w terminie do 14 dni roboczych od otrzymania danych adresowych zwycięzcy.
4.12.Podczas wydania nagrody laureat będzie zobowiązany do okazania osobie wydającej nagrodę dokumentu ze zdjęciem potwierdzającym tożsamość zwycięzcy (dowód osobisty, paszport, dokument prawa jazdy).
4.13.Otrzymanie nagrody, o której mowa w poprzednim punkcie, laureat potwierdzi poprzez podpisanie protokołu odbioru, który będzie miał przy sobie pracownik firmy kurierskiej, bądź inna uprawniona osoba.
4.14.Organizator nie ponosi odpowiedzialności za brak możliwości przekazania nagrody z przyczyn leżących po stronie Uczestnika, a w szczególności w przypadku podania błędnych danych, zmiany danych Uczestnika, o której Organizator nie został poinformowany lub w przypadku niespełnienia przez Uczestnika warunków o których mowa w niniejszym Regulaminie. W takim przypadku nagroda pozostaje własnością Fundatora.
5.    Przetwarzanie danych osobowych i prawa autorskie
5.1. Uczestnicy Konkursu wyrażają zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją i przeprowadzeniem Konkursu, a także na opublikowanie swojego imienia i pierwszej litery nazwiska na stronie internetowej o której mowa w punkcie 3.1 powyżej. Dane osobowe uczestników Konkursu oraz przekazane przez Uczestników Konkursu będą przetwarzane w celach niezbędnych do przeprowadzenia Konkursu i wydania nagrody oraz nie będą przetwarzane do innych celów.
5.2. Administratorem danych osobowych przekazanych przez Uczestników Konkursu jest firma „Multi Communications spółka z ograniczoną odpowiedzialnością” sp. k., ul. Cybernetyki 19B, 02-677 Warszawa.
5.3. Dane osobowe przetwarzane będą wyłącznie w celach związanych z Konkursem – przyznania i wydania nagrody. Administrator powierza Organizatorowi przetwarzanie danych osobowych podanych przez Uczestników Konkursu w niezbędnym zakresie związanym z przeprowadzeniem Konkursu. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymania nagrody. Uczestnicy mają prawo wglądu w swoje dane, prawo ich poprawiania oraz żądania usunięcia.
5.4. Imię i nazwisko Zwycięzcy deklarowane w jego profilu na Facebook.com zostanie zamieszczone na stronie https://www.facebook.com/Agublog?fref=ts, na co Uczestnik wyraża zgodę przystępując do Konkursu. Jeżeli Zwycięzca nie zgadza się na opublikowanie jego danych na ww. stronie powinien wysłać na agulekk88@gmail.com sprzeciw wobec zamieszczenia danych na ww. stronie.
5.5. Wysłanie przez Uczestnika zgłoszenia w ramach Konkursu jest jednoznaczne z zaakceptowaniem przez Uczestnika zasad Konkursu opisanych w Regulaminie.
6.    Prawa autorskie i pozostałe warunki prawne
6.1. W przypadku gdyby umieszczony na potrzeby Konkursu przez Uczestnika wpis w aplikacji miał charakter utworu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.2006.90.631 z póź. Zm.), to znaczy będzie przejawem działalności twórczej o indywidualnym charakterze, Uczestnik korzystając z aplikacji niezbędnej do skorzystania z Konkursu, biorąc udział w Konkursie udziela Autorowi Bloga niewyłącznej  licencji, z prawem do udzielania sublicencji do tego utworu (w tym przypadku życzeń) bez ograniczeń czasowych i terytorialnych, na następujących polach eksploatacji:
6.1.1.1.             w zakresie utrwalania i zwielokrotniania w szczególności poprzez umieszczenie na stronie internetowej o której mowa w punkcie 3.1 powyżej - wytwarzanie wszelkimi technikami, w tym zapisu magnetycznego, światłoczułą, audiowizualną, cyfrową, optyczną, drukarską, komputerową;
6.1.1.2.             w zakresie obrotu egzemplarzami, na których utwór utrwalono - wprowadzanie do obrotu, użyczanie lub najem egzemplarzy;
6.1.1.3.             nadawanie za pomocą wizji lub fonii przewodowej oraz bezprzewodowej przez stacje naziemne, za pośrednictwem satelity (sygnał kodowany i nie kodowany) wraz z prawem do reemisji przez inną organizację radiową lub telewizyjną oraz retransmisji w ramach platform cyfrowych oraz/lub w sieciach kablowych;
6.1.1.4.             eksploatacja za pomocą technologii w tym w przekazach tekstowych (np. SMS, WAP, MMS) i audiowizualnych;
6.1.1.5.             w zakresie rozpowszechniania utworu w sposób inny niż mowa powyżej – publiczne odtwarzanie, publiczne udostępnianie w taki sposób aby każdy mógł mieć do nich dostęp w miejscu i w czasie przez siebie wybranym, w tym w sieciach internet, intranet i innych sieciach teleinformatycznych, multimedialnych i komputerowych;
6.1.1.6.             wykorzystanie w całości, jak i w dowolnych fragmentach, w tym w utworach audiowizualnych, programach telewizyjnych i radiowych oraz w reklamie prasowej, telewizyjnej, radiowej, internetowej itp.
7.    Inne postanowienia
7.1. Organizator informuje, że Konkurs nie jest w żadnym zakresie sponsorowany, wspierany, administrowany, ani stowarzyszony z portalem www.facebook.com. Facebook jest znakiem towarowym zastrzeżonym przez Facebook Inc., a Delaware Corporation z siedzibą przy 1601s. California Ave, Palo Alto CA 94 304. Informacje podawane przez Uczestników Konkursu są informacjami podawanymi Organizatorowi, a nie portalowi www.facebook.com. Informacje te będą wykorzystane wyłącznie w celu przeprowadzenia Konkursu przez Organizatora.
7.2. Uczestnictwo w Konkursie jest dobrowolne.
7.3. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości w czasie trwania Konkursu wynikających z nadużyć ze strony Uczestnika, w tym w szczególności złamania przez Uczestnika zasad Regulaminu Konkursu Organizator ma prawo nieodwołalnie wykluczyć danego Uczestnika z Konkursu informując o tym Uczestnika poprzez wysłanie wiadomości na adres e-mail Uczestnika. Organizator zastrzega sobie prawo powierzenia wykonania poszczególnych czynności organizacyjnych, administracyjnych i innych w ramach realizacji Konkursu, podwykonawcom Organizatora. Powierzenie obowiązków podwykonawcom nie zmienia faktu, iż za prawidłowe wyliczenie i odprowadzenie podatku do właściwego urzędu skarbowego ponosi Organizator Konkursu.
7.4. Wszelkie dodatkowe informacje o Konkursie, związane z jego funkcjonowaniem Uczestnik Konkursu może uzyskać wysyłające-mail na adres: agulekk88@gmail.com
7.5. Niniejszy Konkurs nie jest grą losową w rozumieniu ustawy z dnia 19. 11. 2009 o grach hazardowych (Dz.U.09.201.1540 z póz. Zm.)

24 komentarze:

 1. Powodzenia w dotrzymaniu postanowień :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Powodzenia w planach :)
  Ja kupiłam rower i już zrobiłam na nim ponad 100 km :))

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj tak, początki biegania to masakra :D Ale zdradzę Ci fajny sposób, mnie dzięki tej metodzie udało się dojść od 100 m do 8 km biegu :) Na każdym treningu staraj się przebiec kawałek dalej, znajduj sobie jakieś punkty orientacyjne do których planujesz dobiec i za każdym razem obieraj odrobinę dalszy, może to być nawet 20 m, byle za każdym razem więcej - działa! I postępy są mega szybkie! :)))

  OdpowiedzUsuń
 4. Kochana, ostatnio u Aliny z alinarose znalazłam świetny 'przepis' na zdrowy sok poprawiający stan cery i ogólnie stan naszego ciała. Jest naprawdę pyszny i przede wszystkim zdrowy!
  - marchewka
  - jabłko
  - pietruszka
  - natka pietruszki
  - burak
  wszystko do sokowirówki i gotowy soczek! :) Przy okazji porcja warzyw.

  OdpowiedzUsuń
 5. na jesień badałam znamiona i na szczęście okazały się niegroźne. powodzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Również życzę powodzenia w dotrzymaniu postanowień :). Ja swoje staram się spełniać i oby mi się to udało ;).
  A co do konkursu, szkoda, że człowiek się tak późno dowiedział, bo zagadka już dawno rozstrzygnięta ;).
  Powodzenia raz jeszcze i pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zielone koktajle to również moje małe postanowienie, najpierw jednak muszę kupić sobie porządny blender, mam już upatrzony na allegro jeden, ale czekam na przypływ gotówki :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Moim postanowieniem było regularnie ćwiczyć i do wakacji dorobić się wspaniałej figury. Udaje mi się w miarę regularnie ćwiczyć i już widzę małe efekty, które bardzo mnie cieszą :-) A co do znamion to masz absolutną rację. Bardzo długo zbierałam się, aby to zrobić, ale w końcu dwa tygodnie temu się zebrałam i jestem już spokojna :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Koktajle i ja planuję zacząć robić :) a zamiast szczotkowania ciała chciałabym je regularnie smarować/balsamować.

  OdpowiedzUsuń
 10. podobno bieganie wciaga wiec powodzenia, sama o ty mysle :)
  a co do badania znamion to faktycznie warto sprawdzic, ja wlasnie jestem po takim badaniu i wybieram sie na druga ture, dostalam skierowanie od dermatologa i tym sposobem badanie jest calkowicie bezplatne.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja ostatnio mam faze na koktajle! Mój ulubiony to: truskawki mrozone, banan, platki owsiane, jogurt naturalny, mleko i szpinak swiezy :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Pomysł ze zbadaniem znamion świetny. Kilka tyg temu zaczęłam również biegać. Całe życie się wzbranialam a okazuje się, że sprawia mi to ogromną przyjemność. Biegam z przyjaciółka prawie codziennie po około 4, 5 km. To nam wystarcza. Mam nadzieję, że zapał nie minie i żadna kontuzja nie pokrzyzuje naszych planów. Życzę Tobie powodzenia i żeby jogging okazał się dyscypliną, w której będziesz się dobrze czuła. To ważne :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Pierwsze słyszę o szczotkowaniu ciała na sucho, być może muszę spróbować :) ja mam problem z mega suchymi dłońmi, też bym musiała chyba się zabrać za olejowanie. Lubię warzywa, ale zazwyczaj jem je gotowane lub surowe. Muszę spróbować z koktajlami! Jarmuż i szpinak uwielbiam :) Co do biegania, to w nowym Skarbie jest rozpiska treningów. A znamion mam wiele, ostatnio byłam rok temu na badaniu, więc niedługo muszę się wybrać ponownie. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Olejowanie mówisz...*patrzy na olabogajezumaryjoijózefie paznokcie*

  OdpowiedzUsuń
 15. Czerniak... Ja praktycznie na każdym zjeździe na uczelni mam opracowanie któryś z rodzajów raka. I powiem Ci, że strasznie to już męczące. Po powrocie do domu znajduję u siebie tysiąc symptomów, że faktycznie któregoś mam (czarna plamka- o Boże!!! Mam czerniaka!) (Boli mnie głowa- o Boże! Mam raka mózgu!) ( Kaszle mnie- Jezu!!! Mam raka płuc!)... I tak w kółko... Najgorzej jest coś sobie wmawiać.
  Ale jeżeli nie badałaś znamion, to jak najbardziej jest to wskazane- zaoszczędzi Ci wielu nerwów i nieprzespanych nocy :)
  Zielone koktajle? Ja miksuję raczej owoce, bo warzywa gotowane uwielbiam i jem ich sporo :) Ale polecam dodać jeszcze do Twojej listy brokuła- pycha :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Ja chciałam zacząć biegać, ale niestety, po pierwsze mój duży biust nie lubi tego sportu :D i szybciej się męczę/mam problemy z oddychaniem przez to, a po drugie, no nie jestem na tyle systematyczna :(

  OdpowiedzUsuń
 17. Pani Agato! A olejowanie paznokci jak poprawnie wykonać? Od miesiąca ratuję moje paznokcie odżywką Eveline, tabletkami Recostam (no nie pamiętam nazwy :P) i pestkami dyni i ziarnem słonecznika, ale nadal są kruche. Nie są zupełnie elastyczne. Czy wcieranie oleju NA odżywkę coś da? Help help...

  OdpowiedzUsuń
 18. O rany, ten post wzbudził u mnie wyrzuty sumienia. Postanowień co prawda nie robiłam, ale też powinnam pobiegać, znamiona zbadać i jeść zdrowiej...No nie jestem w tych kwestiach zdyscyplinowana.

  OdpowiedzUsuń
 19. A gdzie w Szczecinie można zrobić takie badanie znamion? Chętnie bym się też wybrała z rodziną

  OdpowiedzUsuń
 20. Mój hit dodający energii i małokaloryczny: Dwie garści szpinaku, pól banana i kiwi, sok pomarańczowy, blender. Pychaaaaaaa.

  OdpowiedzUsuń
 21. W takim razie wytrwałości i powodzenia życzę :) Do olejowania paznokci i zielonych koktajli się przyłączam. Szczotkowanie na sucho praktykuję i efekty są świetne i szybko zauważalne, polecam bardzo :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Bardzo podoba mi się Twój system kwartalnych postanowień - muszę chyba się mocno Tobą zainspirować i wprowadzić podobny porządek u siebie :) Przypomniałaś mi o szczotkowaniu ciała i dziś rano pierwszy raz po długiej przerwie 'odpaliłam' moją szczotkę z TBS. Mam również tą z Rossmanna, ale ta wygodniejsza jest według mnie w trzymaniu. Jarmuż miałam okazję jeść dziś po raz pierwszy, pić z resztą też :) Wybrałam opcję: garść jarmużu, banan i 2 pomarańcze w cząstkach plus woda. Wyszło naprawdę smaczne, chociaż do zielonego glutka w szklance przekonana nie jestem :) No i bieganie, buty leżą i czekają na start, więc czas najwyższy :) Trzymam kciuki za Twoje postanowienia i zabieram się za swoją listę. Powodzenia!
  pozdrawiam, A

  OdpowiedzUsuń

_________________________________________________

Masz do mnie jakiekolwiek pytanie? Zadaj je proszę pod najnowszym wpisem. :-)

Dziękuję za każdy pozostawiony po sobie ślad! ♡

Pozdrawiam serdecznie,
Agu

ps. Wszystkie komentarze zawierające autopromocję i aktywne linki reklamowe nie będą publikowane. Dotyczy to również marketingu szeptanego uskutecznianego przez firmy (w tym także niezwiązane z tematyką bloga).
__________________________________________________