Depilacja laserowa: relacja z pierwszego zabiegu – jak się do niego przygotować i co powinnaś wiedzieć przed?

napisała AGU
Depilacja laserowa chodziła mi po głowie od lat. Jeśli borykacie się z problemem wrastania włosów, zapaleniem mieszków włosowym, bądź po prostu wasze włoski z natury są ciemne i gęste, to pewnie nie raz pomyślałyście sobie jak fajnie byłoby się pozbyć tego problemu raz na zawsze. Ja znam to z własnego doświadczenia, dlatego bez wahania przyjęłam propozycję współpracy od depilacja.pl i umówiłam się na pierwszy zabieg depilacji łydek, który miał miejsce w zeszły wtorek. Przede mną jeszcze kilka i już nie mogę doczekać się efektów końcowych, jednak dziś chcę się z Wami podzielić wrażeniami z pierwszej wizyty i opowiedzieć jak to wszystko wygląda w praktyce. :-) Ciekawe? Zapraszam do dalszego czytania.

Co to jest depilacja laserowa  i jak ona działa?

Podczas zabiegu wiązka lasera przenika aż do nasady włosa i poprzez melaninę (barwnik  w mieszku), niszczy jego macierz. Co najważniejsze, system został opracowany w taki sposób, że wiązka trafia bezpośrednio we włos (po postu go spala) i dzięki temu laser nie powoduje uszkodzeń naskórka i może być stosowany w najbardziej wrażliwych miejscach, takich jak twarz, czy strefa bikini. 

Warto wiedzieć, że im ciemniejszy włos (większa ilość melaniny) i im jaśniejsza karnacja, czyli im większy kontrast między skórą a włoskami, tym efekty depilacji laserowej będą bardziej spektakularne i szybciej widoczne. Ja akurat należę do grupy tych szczęśliwców, bo doskonale wiecie, że jestem bardzo blada, a włoski mam z natury praktycznie czarne, w dodatku dość grube.
Pierwsze efekty mają być zauważalne po 3 tygodniach, serie powtarza się w przedziałach od 6 do 10 tygodni, a ilość zabiegów dobiera się w zależności od rodzaju włosków i tempa ich wypadania. Ja kolejną wizytę mam 5 grudnia. 
Czy depilacja laserowa jest bezpieczna? 

Zabieg wykonywany jest laserem diodowym LightSheer Duet. Jest to produkt amerykańskiej marki Lumienis, która przoduje w produkcji laserów zarówno kosmetycznych, jak i medycznych. Skuteczność i jakość sprzętu potwierdzona jest ogólnoświatowym certyfikatem FDA wydawanym przez amerykański urząd ds. Żywności i Leków FDA, a także innymi certyfikatami, chociażby ISO 9001. Mamy więc tutaj gwarancję bezpieczeństwa oraz długotrwałych efektów. Ponadto jest to zabieg całkowicie bezinwazyjny i może być stosowany praktycznie w każdej części ciała. Wyjątek stanowią brwi i okolice oczu, ponieważ może to skutkować uszkodzeniem wzroku oraz wewnętrzne części stopy.

Czy zabieg depilacji laserowej boli?
Każda z nas ma inny próg bólu, ale według mnie depilacja laserowa łydki nie boli wcale. Laser wyposażony jest w funkcję zasysania skóry oraz w głowicę chłodzącą, co znacznie zmniejsza odczuwanie jakiegokolwiek dyskomfortu w trakcie zabiegu. Dla mnie było to wrażenie porównywalne do delikatnego podszczypywania, bądź wyrywania kilku włosków na raz pęsetą. Jeśli jednak stwierdzicie, że uczucie nie jest dla Was do końca przyjemne wystarczyć poinformować o tym osobę wykonującą zabieg (Pani Asiu, pozdrawiam serdecznie!) i w ruch pójdą żelowe okłady chłodzące. Mi nie były one potrzebne.
Przygotowania do pierwszej wizyty – co musisz wiedzieć przed?
Jeśli zdecydujecie się na zabieg depilacji laserowej, możecie być pewne, że w momencie telefonicznego umawiania wizyty zostanie przeprowadzony z Wami dokładny wywiad na temat waszego stanu zdrowia, historii chorób i przyjmowanych leków. To bardzo ważny etap, a szczere odpowiedzi na pytania będą niezwykle pomocne w ustaleniu planu działania. Tak jak wspomniałam, sam zabieg jest w pełni bezpieczny, ale istnieje szereg przeciwwskazań do jego wykonania i aby właściwie się do niego przygotować trzeba mieć tego świadomość.
Przeciwwskazania do wykonania depilacji:
→ciąża i karmienie piersią
→choroby nowotworowe – okres remisji, po którym można wykonać zabieg to około 5 lat, ale należy to skonsultować z lekarzem
→stosowanie leków światłouczulających i hormonalnych (retinoidy – witamina A, izotretyonina) – zabiegowi można poddać się po upływie minimum pół roku od zakończenia leczenia,
→pielęgnacja stricte złuszczająca i rozjaśniająca, np. kremy z kwasami – w przypadku depilacji twarzy,
→bielactwo, łuszczyca, przerwanie ciągłości naskórka, 
→spożywanie ziół i suplementów nadwrażliwych na światło  – np. nagietek, dziurawiec, skrzyp, pokrzywa wyklucza możliwość wykonania zabiegu na tydzień,
 →mocna opalenizna, nadmierne korzystanie z solarium – opalona skóra zawiera więcej barwnika, tj. melaniny, a wiązka lasera na nią oddziałuje, zatem niewskazane są zabiegi w tej sytuacji, aby uniknąć przebarwień.

Przeciwwskazaniem nie jest:
→obrzęk, zaczerwienienie po goleniu oraz wrastające włoski – to jedne z podstaw do depilacji!
→ zapalenie mieszków włosowych – depilacja laserowa jest bardzo pomocna w zwalczeniu tego typu dolegliwości!
→ doustna antykoncepcja hormonalna – dla pewności należy skonsultować lek z osobą wykonującą zabieg i przeczytać ulotkę,
→ padaczka – pacjenci ze zdiagnozowaną chorobą nie powinni poddawać się depilacji, jednak odpowiednia edukacja osoby wykonującej zabieg oraz pacjenta pozwala na bezpieczne odbycie wizyty.
→ żylaki – oczywiście zależy w jak zaawansowanym stopniu występują, zabiegi wykonuje się z pominięciem ich,
→ piegi – tutaj laser okazuje się być bardzo pomocny, bo delikatnie rozjaśnia zmienione miejsca.

O czym jeszcze należy pamiętać przed zabiegiem?
→na miesiąc przed wizytą odpuść usuwanie włosków za pomocą wosku lub depilatora,
→nie opalaj się i nie stosuj kosmetyków samoopalających – im jaśniejsza skóra w dniu zabiegu tym lepiej,
→tydzień przed zrezygnuj ze stosowania peelingów i mocnego złuszczania ciała,
→stosuj filtry ochronne – ochrona przeciwsłoneczna zarówno przed, jak i po zabiegu, to podstawa!
→w dniu zabiegu nie stosuj żadnych balsamów do ciała, czy dezodorantów,
→dokładnie ogol maszynką miejsce, które poddane będzie depilacji, ale zostaw dosłownie kawałeczek naturalnych włosków, aby osoba wykonująca zabieg mogła ocenić ich grubość i kolor i odpowiednio dobrać moc lasera.
Przebieg wizyty

Depilacja laserowa w Szczecinie wykonywana jest w gabinecie mieszczącym się przy ul. ks. kard. St. Wyszyńskiego. Przesympatyczna Pani Joasia jeszcze raz przeprowadziła ze mną wywiad, odpowiedziała na wszystkie moje pytania oraz opowiedziała jak proces depilacji będzie przebiegał. Bardzo doceniam profesjonalizm osoby wykonującej zabieg, ponieważ jak to za pierwszym razem bywa, nie do końca wiedziałam czego mam się spodziewać, ale w trakcie rozmowy moje obawy całkowicie minęły. Przystąpiłyśmy więc do pracy.
Na zabieg przyszłam w wąskich jeansach, które musiałam ściągnąć. Aby czuć się komfortowo na czas zabiegu otrzymałam mięciutką polarową spódniczkę. Konieczne było też założenie okularów ochronnych i wygodne ułożenie się na sporym łóżku. Zaczęłyśmy od tylnej strony łydek. Pani Asia białą kredką podzieliła je na obszary i zaznaczyła wszelkie znamiona (większe pieprzyki, ciemne zmiany barwnikowe po prostu się omija). Całość trwała niecałe 20 minut. W międzyczasie dowiedziałam się, że laser LightSheer Duet posiada dwie głowice. Większa służy do depilacji większych partii, natomiast malutka pomocna jest przy trudno dostępnych miejscach (np. bikini). Zostałam także poinformowana, o tym jak może wyglądać skóra po zabiegu i jak o nią dbać.
Na zdjęciu poniżej możecie zobaczyć jak wyglądała skóra moich łydek bezpośrednio przed zabiegiem. Nie czuję się do końca komfortowo wrzucając tu moje blade parówki w takim zbliżeniu, ale chciałam Wam jak najlepiej zobrazować, czego możecie się spodziewać po pierwszej wizycie.
Skóra po zabiegu – jej wygląd, czy boli?
Pani Asia ostrzegła mnie, że tuż po depilacji skóra może być lekko zaczerwieniona, że może pojawić się obrzęk okołomieszkowy, czarne kropki (spalone włosy) ale jest to całkowicie normalna reakcja i nie należy się nią martwić. Mija zazwyczaj po kilku dniach. Jak widzicie na poniższym zdjęciu, w chwili zakończenia zabiegu pojawiło się na nogach trochę czerwonych kropek, ale absolutnie nic mnie nie bolało. Bez problemu wciągnęłam na nogi wąskie spodnie (typowe rurki) i pojechałam do miasta załatwiać resztę swoich spraw.
Kilka godzin później, po powrocie do domu efekt czerwono-czarnych kropek się wzmocnił, ale w dalszym ciągu nie czułam żadnego dyskomfortu. Czytałam, że niektóre dziewczyny miały wrażenie, jakby się za mocno spiekły na słońcu, a u mnie nic. Zero szczypania, pieczenia, swędzenia. Chyba jestem gruboskórna. ;-) Same zobaczcie, tak łydki prezentowały się w zbliżeniu tego samego dnia, jakieś pięć godzin po depilacji.

Jak dbać o skórę po zabiegu?

→nawilżamy regularnie – Alantan, albo Bepanthen świetnie zdają egzamin, choć mi wystarczył normalny balsam :)
→unikamy peelingów i nadmiernego ścierania – nie chcemy przecież podrażnienia
→niezalecana jest aktywność fizyczna, w tym także basen – chlorowana woda będzie podrażniać, a obcisłe ubrania również mogą sprawiać dyskomfort
→nie opalamy się! – do przebarwień łatwa droga!
→stosujemy kremy z filtrem – jeśli dany obszar ciała będzie odkryty, to chronimy go przed słońcem, również jesienią i zimą!

Pierwsze efekty

Pierwsze efekty zauważalne są po około trzech tygodniach od pierwszego zabiegu. Wcześniej włosy normalnie rosną, ale po czasie zaczynają się wykruszać i wypadać. Najszybciej widać to w miejscach, w których owłosienie było z natury najbardziej bujne i ciemne. Jestem bardzo ciekawa jakie zmiany zaobserwuję u siebie i na pewno dam Wam znać w kolejnych postach ilu włosków się pozbyłam. 
Czy laser usuwa włosy na zawsze? 

Depilacja laserowa powinna zapewnić nam całkowity spokój z odrastającymi włoskami na około 4-5 lat. Po upływie tego czasu potrzebny może być 1 lub 2 zabiegi przypominające. Warto jednak podkreślić, że laser usuwa włosy wyłącznie w fazie wzrostu, a w przyszłości mogą pojawić się nowe np. przez zaburzenia hormonalne. Problemy z hormonami (np. zbyt wysoki poziom testosteronu, lub/i androstendionu powodujący nadmierne owłosienie) mogą sprawić, że efekty pozabiegowe będą utrzymywać się znacznie krócej. Jest to jednak bardzo indywidualna kwestia.
Znajdź salon dla siebie
Cennik 
Przyznam szczerze, że ceny mnie pozytywnie zaskoczyły. Pamiętam jak kilka lat temu poszukiwałam informacji na ten temat i depilacja laserowa kosztowała znacznie więcej. Cena jednego zabiegu, niezależnie od wybranej partii to 179zł, natomiast w pakiecie “do skutku” jest to koszt rzędu 999zł. Myślę, że to naprawdę atrakcyjna oferta, biorąc pod uwagę, że dzięki temu mamy święty spokój i raz na zawsze możemy zapomnieć o maszynkach, czy podrażnieniach po depilacji. Pełną ofertę znajdziecie na stronie depilacja.pl.
Znajdź salon dla siebie 
Salony depilacji laserowej depilacja.pl znajdują się na terenie całej Polski w aż osiemnastu lokalizacjach. Wszelkie szczegóły znajdziecie na stronie internetowej w zakładce salony.

Pierwsze wrażenia bardzo na plus
Podsumowując, po pierwszej wizycie jestem bardzo zadowolona i już nie mogę doczekać się pierwszych widocznych rezultatów. Mam nadzieję, że przyszłego lata będę się cieszyć już gładkimi łydkami. Na pewno dam Wam znać jak sytuacja wygląda po serii zabiegów. :-)

Koniecznie dajcie znać, czy myślałyście kiedykolwiek o depilacji laserowej lub czy macie z nią już jakieś doświadczenia? A może macie jeszcze jakieś pytania z nią związane? W dzisiejszym wpisie starałam się zawrzeć wszystkie najistotniejsze informacje, ale być może pominęłam jakąś kwestię. Dajcie znać! 

12 komentarzy
Oceń ten artykuł

Ocen: Depilacja laserowa: relacja z pierwszego zabiegu – jak się do niego przygotować i co powinnaś wiedzieć przed?

Oceń

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowy
Anonimowy
2 lat temu

Ja jestem po depilacji laserowej pach, bikini i łydek, przede mną jeszcze ramiona. Fantastyczna sprawa! Już trzeci rok mam spokój. Po serii zabiegów będziesz Agu zadowolona, zobaczysz. :)

Małgorzata Karnas
Małgorzata Karnas
2 lat temu

Takiego postu mi potrzeba. Fajnie że podjelas ten temat. Myślałam że ten zabieg jest znacznie droższy

Anonimowy
Anonimowy
2 lat temu

Zazdroszczę bardzo, marzy mi się od dawna… Czekam na post z podsumowaniem.:)

Ewelina K
Ewelina K
2 lat temu

Ja miałam już 6 zabiegów na pachy, ale jeszcze nie udało mi się pozbyć włosków. Mam nadzieję, że w końcu to nastąpi:D Tobie też życzę udanej serii:)

Anonimowy
Anonimowy
2 lat temu

Agatko a masz jakieś porównanie do IPL?

Baba z lasu
Baba z lasu
2 lat temu

Mam mega cykora jeśli chodzi o wszelkie tego typu zabiegi:/

Anonimowy
Anonimowy
2 lat temu

Marzy mi sie zabieg na pachy i bikini.
Od dwóch lat sie zbieram i… tak bardzo boje sie bolu ze nie moge dotrzec…

hellojza
hellojza
2 lat temu

Myślałam, że znów weszłam na bloga Agwer, bo chyba niedawno napisała identyczny post :P
Fajnie, że przybliżasz temat osobom niewtajemniczonym. Ja ze względy na pajączki i żylaki na nogach raczej się nie zdecyduję. Może pod pachami. Ale nie mam jakiegoś dużego problemu z nadmiernym owłosieniem, więc może nie będę się katować ;)

Idyllaablog
Idyllaablog
2 lat temu

Ja mam swojego IPL Philips w domu i sama wykonuję taki zabieg z pewnością nie będzie on aż tak trwały jak ten Twój,ale zawsze to coś:)

Pluumka
Pluumka
2 lat temu

bikini to masakra jest, smrod spalonych wlosow i te wloski takie spalone sa i wychodza przy myciu, ale warto :) ja po kilku zabiegach juz bylam mega zadowolona :)

Anonimowy
Anonimowy
2 lat temu

Marzę o takim zabiegu na pachy, nie cierpię ich golić xD Może się skuszę, do lata powinno akurat zadziałać :)

Duda
Duda
1 rok temu

Jako lekarz który wykonuje zabiegi depilacji laserowej polecam ten zabieg dla każdej kobiety która chce pozbyć się włosów. Zabieg jest bez bolesny i zapewnia super efekty.